Oma lauludest

laulukoor linnud.gif
Üle mitme aasta jälle uusi laule tehes mõtlesin, et miks peaks minu uued laulud kõlama ainult ühtemoodi. Lauludest saab ju erinevaid variante teha. Seega, otsekui iseenesest, jõudsin ma selleni, et teen igast uuest laulust kohe erinevaid variante. Las siis kuulaja valib, millist ta neist ise selle laulu originaaliks peab või  tahab pidada. Ja iga kuulaja jaoks on see niinimetatud originaal siis erinev.
Niisiis olen laulnud uusi laule sisse erinevates muusikastiilides. Sellest on olnud kasu ja vaheldust ka mulle endale. Saan lauldes katsetada, kas ma ikka tulen üldse nende erinevate stiilide laulmisega toime.
Samas saan ma iseenda jaoks valida, milline variantidest võiks olla kõige õigem sellele laulule. Et mis selle laulu muusika ja sõnad minu jaoks kõige rohkem elama paneb. Aga ma olen täheldanud, et see valik on siiski raske. Kõik on nagu omad lapsed ja ühteviisi kallid. Videode tegemise jaoks olen ma pidanud siiski raske südamega valikuid tegema.
Tegelikult kuulan ka ise oma laule mõni päev ühtmoodi, teisel päeval hoopis teistmoodi, kui muidugi üldse kuulan. Inimene ei ole ju puust ega kivist, ka mina mitte. Tujud ja meeleolud käivad meiega iga päev kaasas ja muusikamaitse muutub pidevalt.