ansambel MEIE

MEIE oli 70ndate alguses üks Eesti tuntumaid intellektuaalrocki ansambleid, kes kasutas oma kompositsioonide tekstidena isegi proosat, vabavärssidest rääkimata. Põhiliselt kasutati tekstidena siiski tolleaegset väärtluulet. Muusikaliselt eirati täielikult traditsioonilisi vorme ning eksperimenteeriti tolleaegsete tehniliste võimaluste piirides. MEIE lauludest väärivad ära märkimist Helgiheitja ja Puust tüdruk, aga ka Liivakast.

Ansambel kogunes 1972.a. sügisel, avalik kontserttegevus algas 1973.a. kevadel ja kestis kuni 1975.a. sügiseni. MEIE oli tudengiansambel. TPI aula oli sel ajal peamine rockkontsertide toimumise paik Tallinnas aga ka Eestis. Nõukogude ideoloogilise kontrolli all olevatesse raadiosse ja televisiooni pääsesid rockgrupid haruharva ja põhiliselt siis, kui funktsionäärid juba magasid (keskööprogramm). Oma tegutsemise algul oli MEIE ainus tõsisema rocki ansambel Eestis, sest RUJA oli parasjagu jälle saanud esinemiskeelu ja Grapsi ORNAMENT oli veel tekkimata.

30 aasta möödudes tuli ansambel MEIE juulis 2002 jälle kokku ja tegutses veel poolteist aastat, kuni 2003 aasta lõpuni. Vahetus vaid trummimängija, kelleks oli nüüd Ivar Sipra (Positron, Mess ja Noor Eesti), ülejäänud koosseis oli sama. Bändi eesmärgiks oli esialgu ülesastumine Eesti Progerocki festivalil Hiiumaal Kuri Proge 2002. Kuna publiku vastuvõtt MEIE taas tulemisele oli ülihea, siis otsustas bänd kogu oma repertuaari taastada. MEIE esimene come back-kontsert Tallinnas toimus 26.jaanuaril 2003.a. Nõmme Kultuurikeskuses. Publik oli taas fantastiline. MEIE tähistas 30 aasta möödumist oma päris esimesest kontserdist ja solisti 50. sünnipäeva aga Tartu Sadamateatris 8.mail 2003.a. 19.juulil 2003.a. andis MEIE kontserdi Hiiumaal festivalil Kuri Proge 2003, millist ansambli liikmed ise peavad oma taas tulemise parimaks esinemiseks. MEIE esines veel 15.08.2003 Tallinnas kuulsa Woodstocki festivali aastapäeval ning 30.08.2003 ja 26.12.2003 Von Krahli Teatris.

2004. aasta ei olnud taas kokkutulnud MEIE'le õnnelik, kuna kontserte praktiliselt polnud. 2004.a. suve alguses salvestas MEIE Linnahalli stuudios aga üle pika aja kolm uut laulu, mille hulgas 2 olid päris uut ja lisaks jälle taastatud "Armastuse matused", mis jäi ansamblil kunagi salvestamata. Paraku 29.09.2004.a. kaotas MEIE ühe oma asutajaliikme - soolokitarrist Kalle Vikati, mistõttu ansambli edasine tegevus katkes. Viimaseks Kalle tehtud lauluks jäi laul nimega "Aeg", mis on üks kolmest uuest salvestatud loost.

2010.a. sügisel tuli ansambel jälle kokku, seekord uue soolokitarristiga, kelleks oli Robert Vood. Esineti üritusel Kevad Proge 2011, samuti astuti kontserdiga üles Tallinna klubis Rockstar. Väga meeleolukas esinemine toimus aga 19.augustil 2011.a. Võrus, Tamula järvelaval, kus esineti koos ansambliga Hetero. Ansambel Meie oli jätkuvalt olemas ja valmisid ka esimesed uued lood üle pika aja.

Pärast pikka vaheaega astus ansambel kolme oma lauluga jälle üles 2017.a. septembris Viimsi vanade bändide festivalil. Löökriistadel asendas Ivar Siprat seekord festivali korraldaja Lauri Viikna, kes sai oma uue rolliga väga hästi hakkama. Bändi vanad fännid olid igatahes kohal.

MEIE LAULUD  (Youtube esitusloend)