ansambel METALLIST

Metallist 2012.jpg

 

Esimest korda tuli ansambel Metallist kokku 1983. aastal Tallinna 49. keskkoolis, praeguses Tallinna Arte gümnaasiumis, koosseisus Mihkel Raud, Esko Põldvere, Mart Harjak, Raimond Vahter ehk My ja Urmas Podnek. Metallisti sellest perioodist on säilinud paar plaaditäit väga head materjali.

Aastal 1985 liitusid ansambliga kaks vana tegijat, Tajo Kadajas ja Igor Garshnek, viimane küll vaid stuudios. N Liidu armees aega teenivat lauljat Urmas Podnekit kutsuti asendama Tajo Kadajas, kes oli sel ajal täpselt kaks korda bändi põhiliikmetest vanem. Kutse tehti 10 aasta vanuseid ansambel MEIE laule kuulates. Oma live-idel mängis METALLIST meeleldi ka päris mitmeid MEIE lugusid, millest üks, Puust tüdruk, ka stuudios salvestati. Selle koosseisu tuntuimad lood on Äikesehingus ja Unenägu , aga ka Mihkel Raua laul Tuum.

1986 aasta kevadel, just selle Tshernobõli tuumaavarii ajal, käis METALLIST esinemas Leedus Lithuania festivalil, kus saadi tunnustuse osaliseks. Eesti rocki ajalukku jääb RUJA ja METALLIST-i ühiskontsert Pirita jõekäärus, kus publik ei tahtnud METALLIST-i mitte kuidagi lavalt ära lasta ega RUJA-t jällegi lava peale. Metallisti selle koosseisu tegevuse katkestas N Liidu armee, kes osa pillimehi 1986 aasta sügisel ära kutsus.

1990-nate alguses suundus Metallist täies koosseisus USA-sse päris uutele jahimaadele. Mina sel ajal enam bändiga seotud ei olnud ja neid tegemisi ei tea.

Üle paljude aastate tegi METALLIST comeback kontserdi 2012.a. 29.septembril klubi Rockstars laval. Legendaarse grupi taastumise olid enda kanda võtnud - - Mihkel Raud, Tajo Kadajas, Esko Põldvere, Mart Harjak, Raimond Vahter ja Andres Ivask. Metallist andis unustamatu ja raju kontserdi.

METALLISTI LAULUD  (Youtube esitusloend)